Święty Hubert patronował zawodnikom w Rzepinie [ZDJECIA]

Renata Hryniewicz
I edycja Biegu św. Huberta zgromadziła na starcie aż 300 zawodników

Prawie 300 zawodników z całej Polski spotkało się w sobotę na I edycji Biegu św. Huberta w Starościnie. Sportowcy biegali na dystansie 10 km. Mieli na to wyznaczony czas do 1,5 godz. Po starcie z boiska sportowego Technikum Leśnego w Starościnie, zawodnicy pobiegli malowniczymi terenami Puszczy Rzepińskiej. Na starcie stanęło około 300 zawodników z różnych regionów Polski.

Podczas imprezy odbyły się także biegi dla dzieci. Na starcie stanęło aż 200 najmłodszych zawodników. W zależności od wieku, dzieci pokonywały trasę wokół boiska. Ale nie było to takie proste, ponieważ na ich trasie były ustawione przeszkody. Każdy z dzieciaków był tak wytrwały, że trasę z przeszkodami z mniejszymi, lub większymi trudnościami pokonali wszyscy.

Organizatorem imprezy była gmina Rzepin. - Chcielibyśmy poprzez zdrowy tryb życia i walory przyrodnicze promować naszą gminę. Jak widać udało się. Pogoda dopisała, frekwencja niesamowita. Tak więc I edycję biegów uważam za udaną! - mówił nam Sławomir Dudzis, tuż przed wystrzałem z pistoletu startowego, do biegu dla dorosłych.

Więcej o biegu przeczytasz w poniedziałkowym papierowym wydaniu Gazety Lubuskiej.

Przeczytaj również: Patryk Dudek ściął włosy! Wszystko w szczytnym celu
I edycja Biegu św. Huberta zgromadziła na starcie aż 300 zawodników Prawie 300 zawodników z całej Polski spotkało się w sobotę na I edycji Biegu św. Huberta w Starościnie. Sportowcy biegali na dystansie 10 km. Mieli na to wyznaczony czas do 1,5 godz. Po starcie z boiska sportowego Technikum Leśnego w Starościnie, zawodnicy pobiegli malowniczymi terenami Puszczy Rzepińskiej. Na starcie stanęło około 300 zawodników z różnych regionów Polski. Podczas imprezy odbyły się także biegi dla dzieci. Na starcie stanęło aż 200 najmłodszych zawodników. W zależności od wieku, dzieci pokonywały trasę wokół boiska. Ale nie było to takie proste, ponieważ na ich trasie były ustawione przeszkody. Każdy z dzieciaków był tak wytrwały, że trasę z przeszkodami z mniejszymi, lub większymi trudnościami pokonali wszyscy. Organizatorem imprezy była gmina Rzepin. - Chcielibyśmy poprzez zdrowy tryb życia i walory przyrodnicze promować naszą gminę. Jak widać udało się. Pogoda dopisała, frekwencja niesamowita. Tak więc I edycję biegów uważam za udaną! - mówił nam Sławomir Dudzis, tuż przed wystrzałem z pistoletu startowego, do biegu dla dorosłych. Więcej o biegu przeczytasz w poniedziałkowym papierowym wydaniu Gazety Lubuskiej. Przeczytaj również: Patryk Dudek ściął włosy! Wszystko w szczytnym celu Renata Hryniewicz