Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Trasy na rower do 66 km od Słubic. Podpowiedzi jednodniowych wypraw. Gdzie w weekend 11 - 12 maja?

Redakcja Strony Podróży
Redakcja Strony Podróży
Wideo
od 16 lat
Rozważasz trasę rowerową w okolicy Słubic? Podpowiadamy, gdzie warto się wybrać. Mamy 5 ciekawych tras. Mogą mieć różne stopnie trudności czy długości, dzięki temu każdy znajdzie coś dla siebie. Razem z Taseo proponujemy Wam 5 tras na wyjazd rowerem w odległości do 66 km od Słubic. Co tydzień wybieramy inny zestaw. Sprawdź, jakie trasy rowerowe niedaleko Słubic proponujemy na weekend.

Spis treści

Wycieczki rowerowe ze Słubic

We współpracy z Traseo przygotowaliśmy dla Was 5 tras rowerowych oddalonych maksymalnie o 66 km od Słubic, które polecają inni rowerzyści. Wybierz najlepszą dla siebie.

Jazda rowerem to bardzo lubiana forma aktywności szczególnie w ciepłych miesiącach. Oczywiście nie tylko. Najwięksi pasjonaci jeżdżą rowerem przez cały rok. Nic w tym dziwnego, ponieważ rower daje nam wiele korzyści. Ruch jest dobry dla naszego zdrowia, a przy okazji możemy odwiedzić ciekawe miejsca. Można również wybrać rower jako środek lokomocji i dojeżdżać nim do pracy czy na zakupy.

Jeśli więc szukasz pomysłów na trasy w okolicy miejsca zamieszkania, bardzo dobrze trafiłeś. Poniżej przedstawiamy 5 wybranych tras, które polecane są przez innych użytkowników. Wracaj do tego artykułu regularnie, ponieważ będzie on aktualizowany i będą pojawiać się nowe trasy.

Zanim wyruszysz w drogę, sprawdź, jaka będzie pogoda. W sobotę 18 maja w Słubicach ma być 21°C. Prawdopodobieństwo wystąpienia deszczu wynosi 35%.

🚲 Trasa rowerowa: Dębno- Pszczelnik

  • Stopień trudności: 2.0
  • Dystans: 50,18 km
  • Czas trwania wyprawy: 2 godz. i 38 min.
  • Przewyższenia: 85 m
  • Suma podjazdów: 1 455 m
  • Suma zjazdów: 1 453 m

Trasę dla rowerzystów ze Słubic poleca Kys30

Wycieczka z Dębna do Pszczelnika. Przebieg trasy: Dębno, Mostno, Więcław, Barnówko, Dolsk, Pszczelnik, i z powrotem Pszczelnik, Ostrowiec, Barnówko, Dębno.
Ciekawym miejscem na trasie jest wieś Dolsk. W Dolsku oprócz pięknych plenerów znajdują się ciekawe zabytki. Pośrodku wsi znajduje się barokowy kościół z lat 1740-41 z kwadratową trójczłonową wieżą, przebudowaną w 1878. Następnym ciekawym obiektem leżącym w pobliżu południowego brzegu jeziora jest ruina pałacu w stylu neogotyku angielskiego, pierwotnie średniowieczny zamek, który otrzymał obecny wygląd w wyniku przebudowy w XVIII w. i następnie w latach 1828, 1845 i 1889. Park przypałacowy w stylu angielskim założony został w 1832 prawdopodobnie według projekt Petera Josepha Lenné; obecnie elementy kompozycji przestrzennej uległy znacznemu zatarciu. Ponadto na terenie parku stoi Dom Ogrodnika zbudowany w 1861, we wsi kuźnia z 1781 oraz ruina młyna wodnego z 1 połowy XIX w., o konstrukcji drewnianej ryglowej.
Celem wycieczki jest Pszczelnik a dokładniej pomnik litewskich lotników. W pobliskim lesie 17 lipca 1933 roku zginęli w katastrofie dwaj litewscy piloci Steponas Darius i Stasys Girenas, którzy samolotem Lituanica wystartowali z Nowego Jorku i zdołali przelecieć Atlantyk bez międzylądowań. Ich lot miał się zakończyć w oddalonym o 650 km Kownie. Jak ktoś lubi piękno przyrody i zabytki to polecam tą trasę.
Nawiguj


🚲 Trasa rowerowa: Jelenie Oko

  • Stopień trudności: 2.0
  • Dystans: 30,52 km
  • Czas trwania wyprawy: 1 godz. i 37 min.
  • Przewyższenia: 58 m
  • Suma podjazdów: 1 201 m
  • Suma zjazdów: 1 169 m

Trasę rowerową mieszkańcom Słubic poleca Kys30

Piątkowa przejażdżka nad jezioro Jelenie Oko. Trasa rozpoczyna się i kończy w Dębnie. Przebieg trasy to drogi leśne od bruku do dróg piaszczystych. W lesie jest super odcinek nowej drogi przeciwpożarowej około 4 km równiutkiej nawierzchni. Profil trasy oznaczam jako średni bo o tej porze roku piaszczyste drogi są mniej dokuczliwe niż w upalne lato.
Nawiguj


🚲 Trasa rowerowa: Cisy Boleszkowickie

  • Stopień trudności: 1.0
  • Dystans: 36,87 km
  • Czas trwania wyprawy: 3 godz. i 19 min.
  • Przewyższenia: 43 m
  • Suma podjazdów: 390 m
  • Suma zjazdów: 390 m

Rowerzystom ze Słubic trasę poleca Kys30

Rezerwat Cisy Boleszkowickie leży w powiecie myśliborskim, w gminie Boleszkowice, na południowy zachód od miejscowości Boleszkowice, północny wschód od Namyślina oraz południowy zachód od osady Roztok.

Na wschód od rezerwatu przebiega droga krajowa nr 31, natomiast na południowy zachód od niego biegnie linia kolejowa.

Rezerwat jest ogrodzony i dobrze oznakowany.

Cisy Boleszkowice to niewielki rezerwat florystyczny o powierzchni ponad 9ha, założony w 1995 roku głównie w celu ochrony populacji cisów, które w przeszłości zostały w regionie tym mocno przetrzebione. W tej chwili chronionych jest ponad 500 okazów w różnych fazach rozwojowych. Wiek najstarszych z nich szacowany jest na ok. 150 lat.
Poza cisami w rezerwacie dominuje drzewostan mieszany. Występują tutaj m.in. dęby szypułkowe, lipy, jawory oraz sosny i świerki. Bliżej runa leśnego miłośnicy przyrody mogą spotkać urokliwe, aczkolwiek ściśle chronione konwalie majowe i paprotki zwyczajne, gdzieniegdzie malowniczo wije się bluszcz pospolity.

Według legendy pierwsze cisy posadzone zostały tutaj przez hrabiego von Finckesteina, który po każdym udanym polowaniu na grubą zwierzynę sadził w tym miejscu cisa, a w związku z tym, że okoliczne lasy były bardzo bogate w zwierzynę wkrótce cisowy zagajnik zamienił się w rozległy obszar leśny.

Przez rezerwat przebiega trasa tematyczna "Parki, Drzewa, Lasy" prowadząca również przez m.in. zespół przyrodniczo-krajobrazowy "Porzecze” oraz Park Krajobrazowy „ Ujście Warty”.
Trasa ta opatrzona jest licznymi tablicami tematyczno-informacyjnymi. W okolicach rezerwatu "Cisy Boleszkowickie" trasa ta łączy się z oznakowanym szlakiem Nordic Walking.
Nawiguj


Jaka będzie pogoda?

🚲 Trasa rowerowa: Dębno- Dolsk

  • Stopień trudności: 1.0
  • Dystans: 49,74 km
  • Czas trwania wyprawy: 2 godz. i 24 min.
  • Przewyższenia: 126 m
  • Suma podjazdów: 1 642 m
  • Suma zjazdów: 1 625 m

Trasę dla rowerzystów ze Słubic poleca Kys30

Trasa z Dębna do Dolska przebiega głównie drogami asfaltowymi o małym natężeniu ruchu, natomiast odcinki dróg leśnych są w miarę dobrym stanie. Początek i koniec trasy rozpoczyna się w Dębnie. Przebieg trasy: Dębno, Klepin, Grzymiradz, Dyszno, Różańsko, Dolsk, Barnówko, Więcław, Mostno, Dębno.
Piękno przyrody i ciekawa historia to mocne atuty tej trasy.
Nawiguj


Sprawdź rowery i akcesoria dla Ciebie

Materiały promocyjne partnera

🚲 Trasa rowerowa: Dębno- trening w klapkach

  • Stopień trudności: 1.0
  • Dystans: 29,52 km
  • Czas trwania wyprawy: 1 godz. i 28 min.
  • Przewyższenia: 97 m
  • Suma podjazdów: 1 057 m
  • Suma zjazdów: 1 083 m

Rowerzystom ze Słubic trasę poleca Kys30

Wycieczka z Dębna w terem przy 30-to stopniowym upale w las. Początek trasy w Dębnie udaję się do Mostna brukiem drogą nr 183. Po minięciu Mostna około 1,5 km skręcam w las i tu zaczyna się jeden z kilku gorszych odcinków na trasie przede mną około 4 km piachu, później około 2 km tłucznia i jestem przy jeziorze Wielkim. Dojeżdżam do lustra wody i kieruję się wzdłuż linii brzegowej do plaży po drodze mijam źródełko. Ścieżka wzdłuż linii brzegowej jest trudna trzeba uważać by nie spaść ze skarpy do wody za to widoki i wrażenia są bajeczne. Plaża zaliczona więc dalej kieruję się w stronę Witnicy a po około 2 km skręcam w lewo mijam rzekę Witnę i po kilkuset metrach znów w lewo droga robi się piaszczysta około 3 km (piasek wysuszony na popiół opony o szerokości 2.1 ledwo dają rade). Przedzieram się przez piach po prawej stronie mijam jezioro Jelenie Oko, po czym po około 2 km jestem z powrotem na plaży na jeziorze Wielkim. Wracam do domu przede mną jeszcze kilka atrakcji na trasie w postaci: pokrzyw, wywrotki na piasku, borsuka i bruku :). Starczy wrażeń jak na jeden dzień
Nawiguj


Pora na serwis roweru?

traseo

Traseo.pl to portal oraz darmowa aplikacja mobilna na urządzenia z systemami android lub iOS. Znajdziesz tu ponad 200 000 tras! Możesz nagrywać własne ślady podczas wycieczek lub podążać trasami pozostałych użytkowników. Szukaj inspiracji wycieczkowych.

Rób zdjęcia, dodawaj opisy, a później wyślij zapisaną trasę na Traseo.pl. Będziesz mieć możliwość dodatkowej edycji danej trasy. Możesz również podzielić się nią z innymi użytkownikami Traseo lub zachować jako prywatną tylko dla siebie. Sprawdź wszystkie możliwości Traseo, zainstaluj aplikację i ruszaj na szlak!

Okazje

Kochasz rower ale zakupy robisz rozważnie? Sprawdź kody rabatowe EMPIK oraz promocje i zniżki w innych sklepach online!

Jak dbać o rower?

Utrzymywanie roweru w odpowiednim stanie technicznym to klucz do sukcesu. Co najmniej raz w roku rób przegląd swojego jednośladu. Idealnie jest robić to dwukrotnie - przed oraz po sezonie. W Internecie znajdziesz wiele poradników na ten temat, jak robić to poprawnie. Możesz również oddać swój sprzęt to serwisu rowerowego.

Sprawność roweru przełoży się na komfort i bezpieczeństwo podczas jazdy. Jeśli regularnie będziesz go serwisować na pewno dłużej Ci posłuży.

Akcesoria rowerowe

Akcesoria rowerowe możemy podzielić na te niezbędne oraz dodatkowe. Wymagane jest:

  • oświetlenie, które nie zawsze jest na wyposażeniu, gdy kupujemy rower
  • a także dzwonek. Tak jak w przypadku lamp, najczęściej trzeba go dokupić.

Lampka z przodu powinna być biała, a z tyłu czerwona. Przy wybieraniu dzwonka zwróć uwagę na dźwięk, jaki wydaje.

Z dodatkowego wyposażenia warto wybrać:

  • błotniki - szczególnie istotne są, gdy nie zraża Cię brzydka pogoda do jazdy
  • odblaski na koła, bagażnik oraz siodełko - dla zwiększenia widoczności
  • stopka lub inaczej nóżka - by móc zaparkować rower
  • zapięcie do roweru - by móc go bezpiecznie spuścić z oczu
  • saszetka na rower - często z przeźroczystym przodem i specjalną kieszonką na telefon, by móc widzieć ekran podczas jazdy
  • uchwyt na bidon oraz bidon
  • koszyk na rower - jeśli chcesz nim jeździć na zakupy
  • fotelik dla dziecka - dla rodziców
  • pompka
  • stojak rowerowy - jeśli będziesz samodzielnie serwisować rower
  • akcesoria i narzędzia do serwisowania roweru

Omówiliśmy przydatne akcesoria rowerowe, to teraz czas na strój na rower. Oczywiście wygodne, sportowe buty oraz strój to podstawa. Ciekawą alternatywą są specjalnie spodenki, majtki lub legginsy na rower, które zapobiegają obtarciom i bólom. Przydatne będą również rękawiczki na rower, czapka z daszkiem lub zwykła oraz okulary - niekoniecznie przeciwsłoneczne. Okulary rowerowe są specjalnie dopasowane do twarzy, by nie odstawały. Znajdziesz takie przeciwsłoneczne oraz z przeźroczystymi szkiełkami, które chronią oczy przed owadami i wysuszaniem oczu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na slubice.naszemiasto.pl Nasze Miasto