Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Czy historii można się uczyć podczas gry? Oczywiście! Będzie można to sprawdzić już 4. grudnia w Gorzowie

Akcja specjalna Historyczna gra miejska - Gorzów 1981 r.
Fundacja Kuźnica im. Hugona Kołłątaja oraz Stowarzyszenie na rzecz Innowacji Społecznych NOVUM zapraszają wszystkich gorzowian do udziału w historycznej grze miejskiej – Gorzów 1981 r. Gra ma nawiązywać do rocznicy stanu wojennego i związanych z tym wydarzeń, które rozegrały się w Gorzowie. Swój udział można zgłosić do 29.11.2022 r., gra odbędzie się na ulicach miasta 4 grudnia 2022 r. od 11:00 i potrwa około czterech godzin.

W ramach gry uczestnicy będą starali się dotrzeć do wyznaczonych punktów na terenie Gorzowa i jak najszybciej rozwiązać zagadki oraz wykonać zadania. Każdy uczestnik dostanie mapę z punktami, do których musi dotrzeć. Będą to miejsca ściśle związane z wprowadzeniem w Polsce stanu wojennego w 1981 r., m.in. z pacyfikacją Zakładów Mechanicznych Ursus. 16 grudnia 1981 r. nad ranem, milicja, bezpieka i wojsko brutalnie stłumiły strajk w Zakładach Mechanicznych. Tuż po pacyfikacji zatrzymano 76 protestujących. Za strajki w Gorzowie sądzono kilkanaście osób. Niektórzy zostali skazani na kilka lat więzienia. Przeciwko wprowadzonemu stanowi wojennemu gorzowianie strajkowali też w innych zakładach. I właśnie te punkty znajdą się na mapie gry terenowej.

Dla chętnych do udziału w grze nie ma ograniczeń wiekowych . W grze mogą wziąć udział całe rodziny, ale nie tylko - można też stworzyć drużynę złożoną np. z przyjaciół . Ważne, że niepełnoletni uczestnicy muszą mieć zapewnioną opiekę dorosłego opiekuna. Grupa biorąca udział w grze może liczyć do 5 osób.

Dzięki udziałowi w grze gorzowskie rodziny poznają historię wydarzeń stanu wojennego w Gorzowie i co najważniejsze w ciekawy, radosny i wartościowy sposób spędzą swój wolny czas. Grupy, które zajmą trzy pierwsze miejsca podczas zmagań otrzymają również nagrody w postaci zestawu gier planszowych i karcianych.

Aby wziąć udział w projekcie należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.stowarzyszenienovum.wordpress.com. Formularz zgłoszeniowy można przesłać drogą mailową na adres: [email protected] bądź dostarczyć osobiście lub przesłać listownie na adres korespondencyjny Stowarzyszenia (ul. Piłsudskiego 27/3 w Gorzowie Wlkp.)
Istnieje również możliwość podania niezbędnych danych telefonicznie pod numerem telefonu 669-847-078 i uzupełnienia niezbędnych danych w dniu gry miejskiej. Liczba miejsc jest ograniczona.

Rozdanie nagród zapanowano w Galerii Park 111.

Czy historii można się uczyć podczas gry? Oczywiście! Będzie można to sprawdzić już 4. grudnia w Gorzowie
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Czy historii można się uczyć podczas gry? Oczywiście! Będzie można to sprawdzić już 4. grudnia w Gorzowie - Gazeta Lubuska

Wróć na slubice.naszemiasto.pl Nasze Miasto