II-ligowe derby piłkarskie dla Polonii Słubice

Daniel Sawicki
Lechici
Lechici Daniel Sawicki
Nie udało się Lechii Zielona Góra pokonać słubickiej Polonii na własnym boisku w derbowym boju o ligowe punkty. Goście wygrali 2:1 (0:0).

W pierwszej połowie stroną dominującą była ekipa gości. Słubiczanie mieli kilka akcji, w których zmusili do wysiłku Rafała Dobrolińskiego. Golkiper Lechii spisywał się jednak bez zarzutu i na przerwę drużyny schodziły przy bezbramkowym remisie.

Pierwszy gol padł w 52. minucie. Piłkę dośrodkowaną w pole karne głową do bramki skierował Paweł Posmyk. Ten sam piłkarz w 71 min wykorzystał błąd zielonogórskiej obrony oraz bramkarza i zdobył drugiego gola. Po tej stracie Lechia rzuciła się do ataku. Efektem była bramka Rafała Duchnowskiego. Na zdobycie kolejnego gola i wywalczenie remisu zabrakło już czasu.

Lechia ZG - Polonia Słubice 1:2 (0:0)
52 - Paweł Posmyk 0:1
71 - Paweł Posmyk 0:2
75 - Rafał Duchnowski 1:2