Nasza Loteria

Organek, Raz Dwa Trzy, Hańba! i inne koncerty, pikniki, spektakle! Zobacz, ile się dzieje na lubuskich scenach tego weekendu. I wybierz się!

Zdzisław Haczek
Zdzisław Haczek
Trwa Lubuskie Lato Kulturalne 2021. W piątek, 30 lipca na plaży Ośrodka Wypoczynkowego Temar wystąpi zespół Ørganek z Tomaszem Organkiem i kolegami
Trwa Lubuskie Lato Kulturalne 2021. W piątek, 30 lipca na plaży Ośrodka Wypoczynkowego Temar wystąpi zespół Ørganek z Tomaszem Organkiem i kolegami Zdzisław Haczek/Gazeta Lubuska
Lubuskie sceny i place w weekend od piątku 30 lipca do niedzieli 1 sierpnia 2021 tętnią życiem. Zajrzyjcie do naszego kalendarium imprez. I wybierzcie się!

Zielona Góra

Hańba! przeniesie nas do Grünbergu z 1941 roku… Z energią i nową płytą!

W piątek, 30 lipca 2021 r. o godz. 20.00 w Piekarni Cichej Kobiety przy ul. Fabrycznej w Zielonej Górze – zagra zespół Hańba! Ta Zbuntowana Orkiestra Podwórkowa zajedzie do nas z nową płytą - „Nikt nam nie zrobił nic, czyli opowieść o tym, jak Polska w roku 1940 wespół z Anglią i Francją rozgromiła Rzeszę Niemiecką i stała się hegemonem Europy Środkowej”.
Hańba! to fabularny koncept, którego bohaterowie piętnują zło otaczającego ich świata przełomu lat 30. i 40. XX wieku słowami międzywojennych poetów, zarówno tych dobrze (Tuwim, Broniewski), jak i mniej znanych (Szymański, Ginczanka, Szenwald i inni).
W 2018 roku zespół został uhonorowany Paszportem Polityki „za muzyczno-literacko-polityczną rekonstrukcję, która daje efekt zaskakujący: twórczo odświeża formułę folku i punka, a przy tym celnie opisuje dzisiejsze polskie konflikty i zagrożenia”.
Bilety: 30 zł.

Zielona Góra

Trwa Lato Muz Wszelakich!

 • W piątek o 20.00 - bluesowe noce: „Nikt nam nic nie zrobił” - koncert zespołu Hańba w Piekarni Cichej Kobiety przy ul. Fabrycznej (bilety).
 • W piątek o 21.30 - kino letnie: „Miłość aż po ślub”, reż. Reem Kherici. ZOK zaprasza do filii w Pałacu w Starym Kisielinie.
 • W sobotę o 10.00 - relaks na sportowo z Funfit II. Instruktor: Alicja Marczak. ZOK zaprasza na plażę w Dolinie Gęśnika. I tam też o 12.00 - rodzinny piknik muzyczny z lodami Nordis: Kraina eksperymentów oraz DJ Hannah.
 • W sobotę o 20.00 - Artystyczne Gniazdo Cafe Noir przy al. Niepodległości: koncert zespołów Factorya oraz Roadhouse.
 • W sobotę o 21.30 - okno na muzykę: Creative Duo w składzie: Agnieszka Wierzbicka (flet) i Anna Blum (harfa). Fundacja Ogrody Kultury im. księżnej Dino i ZOK zapraszają do Parku Książęcego w Zatoniu.
 • W sobotę o 21.30 - rodzinne kino letnie: „Mała Wielka Stopa”, reż. Jeremy Degruson. ZOK zaprasza do filii w Pałacu w Starym Kisielinie.
 • W niedzielę, 1 sierpnia, o 19.00 - wieczory u luteranów: koncert w wykonaniu Cappella Viridimontana. Towarzystwo Śpiewacze Cantores zaprasza do kościoła ewangelickiego przy pl. Bohaterów. Bilety: 20 i 10 zł, młodzież szkolna – wstęp wolny.

Gorzów Wlkp.

Wpadnij na Kino po Zmroku

Filmy na wielkim ekranie można oglądać nie tylko w kinie, ale też w... plenerze! Miejskie Centrum Kultury, Kino 60 Krzeseł i Miejski Ośrodek Sztuki, kolejny raz zapraszają na wakacyjną edycję Kina po Zmroku. W najbliższy piątek (30 lipca) seans odbędzie się na polanie przed amfiteatrem. Co będzie wyświetlane? "Heavy Trip", czyli historia szalonej kapeli wyruszającej na podbój Norewgii. Ważne: jeśli pogoda nie dopisze, seans odbędzie się w sali MCK przy ul. Drzymały.
Piątek, polana przed amfiteatrem, 22.00, udział darmowy.

Świdnica

IV Dzień Archeologii - (Nie)codzienność renesansu

Muzeum Archeologiczne Środkowego Nadodrza zaprasza w niedzielę, 1 sierpnia na moc plenerowych atrakcji (od 14.00 do 21.00). W programie m.in.: historia renesansowego pałacu Kittlitzów – siedziby Muzeum, obsługa broni czarnoprochowej, walka na broń białą, warsztaty szermiercze dla młodzieży, wykłady, warsztaty tańca dworskiego, zwiedzanie krypty w Kościele p.w. Św. Marcina Biskupa, koncert Zespołu Muzyki Dawnej „Góra Trolla”. Wstęp wolny!

Gorzów Wlkp.

Muzyki klasycznej posłuchasz na... pikniku!

Pikniki Chopinowskie organizowane od kilku sezonów przez Filharmonię Gorzowską to prawdziwy hit! Latem gorzowianie mają wyjątkową okazję, by posłuchać muzyki klasycznej leżąc na trawie, czy relaksując się na leżaku. Zabierz swoich znajomych, rodzinę, bliskich i spędźcie ten czas razem. Na pewno nie pożałujecie! Na najbliższym spotkaniu w świat muzyki zabierze nas Viet Trung Nguyen. Młody i zdolny pianista. W jego repertuarze w czasie niedzielnego sopotkania znajdą się utwory Fryderyka Chopina.
Niedziela, 18.00, błonia przed filharmonią, udział darmowy.

Zielona Góra

Filharmonicy kameralnie na Scenie Letniej

W sobotę, 31 lipca o 17.00 na Scenie Letniej przed Filharmonią Zielonogórską wystąpią artystki tej instytucji: Katarzyna Górska (skrzypce), Anna Szczerbińska (skrzypce), Anna Szul (wiolonczela). Podczas koncertu kameralnego „Od baroku do romantyzmu” wykonają utwory A. Vivaldiego, J. Haydna, F. Chopina, A. Borodina, G. Faure’a, L. Boccheriniego.

Gorzów Wlkp.

Dobry wieczór Gorzów!

Przed nami kolejne wieczorne spotkania z kulturą, które organizowane są w ramach cyklu imprez "Dobry wieczór Gorzów". W sobotni wieczór na Starym Rynku wystąpi Piotr Bukartyk (artysta mieszający rocka, bluesa, folk oraz reggae z kabaretem i piosenką literacką) oraz Monika Kowalska z zespołem. Będzie bardzo klimatycznie i bardzo muzycznie! Przyjdziecie?
Sobota, 19.00, Stary Rynek, udział darmowy.

Gorzów Wlkp.

Raz, Dwa, Trzy na scenie już od... 30 lat!

Zespołu Raz, Dwa, Trzy i jego dorobku chyba nie musimy niekomu przedstawiać. Zespół ten w niedościgniony sposób interpretuje piosenki Osieckiej i Młynarskiego – z pełnym szacunkiem dla pierwowzorów. Ta grupa artystów na polskiej scenie muzycznej działa już od 30 lat! W niedzielę gorzowianie będą mogli posłuchać ich muzyki na Starym Rynku. Koncert odbędzie się w ramach cyklu imprez "Dobry wieczór Lubuskie" organizowanych przez Lubuski Urząd Marszałkowski.
Niedziela, 16.00, Stary Rynek, udział darmowy.

Gorzów Wlkp.

Scena Letnia zaprasza!

Teatr Osterwy w piątek zaprasza najmłodszych na spektakl "Kołysanki Północy", a w sobotę o 20.30 dorosłych na "The best of fame - najsłynniejsze przeboje wszechczasów". Bawić się będziecie wybornie, więc przyjdźcie!
Piątek, 12.00; sobota, 20.30, Scena Letnia Teatru Osterwy, udział darmowy.

Nowa Sól

Rejs z degustacją produktów regionalnych

W piątek, 30 lipca można wybrać się na rejs z degustacją produktów regionalnych. Obowiązują zapisy: 531 013 193. Ceny biletów: normalny - 30 zł, ulgowy - 25 zł, grupowy - 23 zł, rodzinny - 50, bilet z Nowosolską Kartą Seniora - 20 zł. Start o godz. 19. Rejs trwa godzinę.

Dąbie

Organek i spektakl "Wąsik" na Lubuskim Lecie Kulturalnym 2021

W piątek (30 lipca) na plaży Ośrodka Wypoczynkowego "Temar" w Dąbiu wystąpi zespół Ørganek z Tomaszem Organkiem i kolegami. Wydali już dwie płyty, biorą udział w różnych projektach muzycznych, np. "Męskie Granie".

W niedzielę (1 sierpnia) troszkę inna rozrywka. Na scenie w Dąbiu zostanie wystawiony komediowy spektakl teatralny "Wąsik" autorstwa Sachy Judaszko i Fabrice'a Donnio w reżyserii Jana Jankowskiego. Zagrają znani aktorzy.
Obsada:

 • Michał Koterski
 • Jarosław Boberek
 • Radosław Boberek
 • Milena Staszuk
 • Maurycy Popiel

Wszystkie wydarzenia Lubuskiego Lata Kulturalnego 2021 w Dąbiu odbywają się o godz. 20.30. Wstęp na koncert zespołu Organek - 85 zł, natomiast wejściówka na spektakl "Wąsik" kosztuje 100 zł. Bilety można zakupić na miejscu bądź na stronie internetowej abilet.pl

Drzonów

Walki, rycerze, woltyżerka, iluminacja… Lubuskie Muzeum Wojskowe zaprasza!

Lubuskie Muzeum Wojskowe w Drzonowie już po raz XV zaprasza na Noc Muzeów. Impreza w sobotę, 31 lipca, w godz.: 19.00 – 22.00. W programie: Lubuszanie śpiewają (nie)zakazane piosenki, prezentacja umundurowania z okresu Powstania Warszawskiego, pokazy walk i obyczajów rycerskich, iluminacja eksponatów ciężkiego sprzętu wojskowego, pokaz woltyżerki. Wstęp wolny!

Nowa Sól

Spacer po mieście z przewodnikiem

W sobotę, 31 lipca odbędzie się w Nowej Soli spacer pt. "Architektura Nowej Soli" z przewodnikiem lubuskim z cyklu "Poznajemy Nową Sól". Zbiórka o godz. 16.50 przy fontannie na placu Wyzwolenia. Obowiązują ograniczenia epidemiologiczne aktualne w dniu spaceru. Oprowadza przewodnik lubuski. Czas trwania spaceru ok. 90 minut.
Udział jest bezpłatny.

Drezdenko

Prima Sort zagra warszawskie szlagiery

Centrum Promocji Kultury zaprasza w niedzielę, 1 sierpnia o godz. 17.00 do Parku Kultur Świata na koncert z okazji 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. (Nie)zakazane piosenki wykona Kapela Rozrywkowa Prima Sort w składzie: Lech Krychowski - śpiew, gitara, Tomasz Krychowski - śpiew, instr. perkusyjne, mandolina, Marcin Krychowski - śpiew, git. basowa, Tadeusz Tatarzyński – akordeon, Zbigniew Adamczak - skrzypce.

Zielona Góra

Nowa wystawa w Galerii Pro Arte

Galeria Pro Arte OZ ZPAP serdecznie zaprasza na wystawę prac Ilony Sawickiej - „Smugi cienia”, która będzie czynna w galerii przy Starym Rynku 2-3 od piątku, 30 lipca do 13 sierpnia 2021 r. Otwarcie wstawy w piątek o 18.00.

Gmina Kożuchów, Solniki

Wystawa i bieg

Właściciele Pałacu w Solnikach zapraszają na otwarcie wystawy malarskiej z muzyką na żywo przygotowanej przez Stowarzyszenie Przyjaciół Pałacu w Solnikach. Będzie można zobaczyć obrazy Ałły Trofimenkowej-Herrmann i malarzy z Łagowskiego Domu Artysty. Wernisaż w piątek, o godzinie 16:00.
Kiedy można oglądać wystawę?

 • piątek, 16:00-19:00
 • sobota, 12:00-18:00
 • niedziela, 12:00-16:00

W niedzielę odbędzie się VI Bieg Szlakiem Czterech Podków. Trasa 6 km. Wpisowe 30 zł. Szczegóły link tutaj.

Wschowa

Wyścigi aut zdalnie sterowanych

W sobotę, 31 lipca, od godz. 15 na wschowskim rynku będą odbywały się wyścigi aut zdalnie sterowanych. W godz. 15:00 do 18:00 będą też: animacje dla dzieci, wytwornica baniek mydlanych, koło fortuny z Lokalną Grupą Działania Kraina Lasów i Jezior oraz zabawa z klockami XXL.
Od godz. 18:00 na scenie zabrzmi muzyka:

 • koncert Kafel, Screamy & Edokadobe
 • koncert zespołu „The Afternoon” z Leszna
 • koncert zespołu Jazz Espresso z Wrocławia

Wschowa

Piknik rycerski

W sobotę, 31 lipca, od godz. 12 Muzeum Ziemi Wschowskiej zaprasza rodziny, dzieci, młodzież i wszystkich chętnych na piknik rycerski. Wydarzenie odbędzie się na dziedzińcu muzeum przy pl. Farnym 3.
Członkowie grupy rekonstrukcyjnej z Roty Świętego Judy Tadeusza we Wschowie odtworzą mało znane wydarzenie związane ze stacjonowaniem wojsk husyckich pod Wschową.
- Na uczestników pikniku czekają liczne atrakcje, które przybliżą zainteresowanym dzień z życia średniowiecznego rycerza. W trakcie wydarzenia będzie również funkcjonować stanowisko mennicze, w którym będzie można nabyć wybijane monety Szóstaka i Tymfa. Natomiast wielbicielom tradycyjnej kuchni proponujemy możliwość degustacji i zakupu tradycyjnie wypiekanego chleba oraz miodu - informują muzealnicy.

Słubice

Brzmienie Lata: Chopin na pl. Bohaterów

W sobotę, 31 lipca o godz. 19.00 wystąpią: Maciej Smoląg – fortepian oraz Kwartet smyczkowy Con Amabile Filharmonii Gorzowskiej: Daria Krzysztoń–Baran – I skrzypce, Yi Ding–Dana – II skrzypce, Paweł Gaca – altówka, Agnieszka Lasek – wiolonczela. Wstęp wolny! W przypadku złej pogody koncert odbędzie się w Kościele Mariackim.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Czapka Mikołaja na wieży ratuszowej w Głogowie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Organek, Raz Dwa Trzy, Hańba! i inne koncerty, pikniki, spektakle! Zobacz, ile się dzieje na lubuskich scenach tego weekendu. I wybierz się! - Zielona Góra Nasze Miasto

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na slubice.naszemiasto.pl Nasze Miasto