Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Pozwiedzaj Słubice i Frankfurt z perspektywy rzeki! Ruszają bezpłatne rejsy po Odrze

OPRAC.: Redakcja
Rejsy po Odrze będą darmowe, jednak wcześniej należy się zarejestrować
Rejsy po Odrze będą darmowe, jednak wcześniej należy się zarejestrować Gmina Słubice
Polsko- Niemiecka Informacja Turystyczna zaprasza do zwiedzania Frankfurtu nad Odrą i Słubic podczas serii bezpłatnych wycieczek krajoznawczych, rowerowych i rejsów statkiem po Odrze.Pierwsza już w najbliższą sobotę.

– W trakcie wycieczek zachęcamy do opuszczenia znanych ścieżek i próby odkrycia nowych, często nieznanych, a równie atrakcyjnych miejsc Europejskiego Dwumiasta – podkreśla Aneta Szcześniewicz z Polsko-Niemieckiej Informacji Turystycznej we Frankfurcie nad Odrą.

– Tym razem skoncentrujemy się na rzece, ponieważ we Frankfurcie i Słubicach Odra jest wszechobecna. Nieważne czy ulica Nadodrzańska, Promenada nad Odrą, nadodrzańskie miasto, teren czy gazeta wszędzie pojawia się temat rzeki. Również Uniwersytet Europejski, Muzeum Historii Miasta, Euroregion i wiele innych instytucji odnosi się w swojej oficjalnej nazwie do Odry. „Viadrina” oznacza nic innego jak ” położone, znajdujące się nad Odrą” – dodaje.

„Viadrina” oznacza nic innego jak ” położone, znajdujące się nad Odrą”

Rejsy po Odrze

W trakcie sobotniego rejsu organizatorzy postarają się odpowiedzieć na pytania dotyczące znaczenia Odry w teraźniejszości oraz tego, jaką rolę odgrywała w średniowieczu. – Pokażemy inne jej oblicza jako rzeki handlowej, cudu natury, miejsca spotkań, meandrującej wstęgi na pograniczu śląsko-morawskim czy szerokiego nurtu z wieloma dopływami na Pomorzu Zachodnim.

Rejs pozwoli przybliżyć uczestnikom cały odcinek Odry, od źródła na Morawach Czeskich przez Górny i Dolny Śląsk, pogranicze brandenbursko-lubuskie, aż po Szczecin na Pomorzu.

Start: 27.06.2020, port przy Holzmarkt statek„Onkel Helmut/ Wuj Helmut“. Rejs ze zwiedzaniem w wersji polskiej: godz. 14:30-15.30. Rejs ze zwiedzaniem w wersji niemieckiej: godz. 13:00-14.00.

Chcesz popłynąć? Zarejestruj się!

Uczestnictwo jest bezpłatne. Aby zapewnić turystom odpowiednie warunki wynikające z wymogów pandemii ilość miejsc została ograniczona. W związku z tym konieczne jest wcześniejsze zgłoszenie uczestnictwa na adres: [email protected] lub bezpośrednio w informacji turystycznej Große Oderstr. 29, 15230 Frankfurt(Oder)

Oferta wycieczek realizowana jest w ramach projektu „Przewodnik i mapa rowerowa Frankfurt nad Odrą/Słubice”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej Programu Współpracy INTERREG V A Brandenburgia – Polska 2014-2020 w ramach Funduszu Małych Projektów (FMP) w Euroregionie PRO EUROPA VIADRINA.

Źródło: Urząd Gminy Słubice

WIDEO: Statek Zefir

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Ceny egzotycznych wycieczek mocno w dół?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na slubice.naszemiasto.pl Nasze Miasto