Prezes Stali Gorzów Marek Grzyb ukarany. Musi zapłacić 10 tys. zł

Cezary Konarski
Marek Grzyb, prezes Stali Gorzów.
Marek Grzyb, prezes Stali Gorzów. Alan Rogalski
Komisja Orzekająca Ligi działająca przy żużlowej PGE Ekstralidze postanowiła nie tylko to, że Stal Gorzów wygrała walkowerem nierozegrany mecz z Włókniarzem Częstochowa. Na tym samym posiedzeniu ukarała też prezesa gorzowskiego klubu Marka Grzyba, który musi zapłacić 10 tys. zł grzywny za to, że ostatnio w złym świetle stawiał wizerunek PGE Ekstraligi.

Zarządca Stali Gorzów w mediach społecznościowych często komentuje sytuację w polskim żużlu, a że w tym sezonie podczas meczów jego drużynę często spotykają przedziwne okoliczności, to komentarze te – pewnie wyrażane pod wpływem emocji - nierzadko zawierają ukryte podteksty.

Komisji Orzekającej Ligi nie spodobał się m.in. wpis Marka Grzyba po meczu Stali w Grudziądzu, który został przerwany z powodu złego stanu toru. Wynik spotkania (29:25 dla GKM-u) zaliczono, a gorzowianie z pewnością liczyli na zwycięstwo walkowerem, skoro zawody przerwano z winy organizatora. Prezes Stali napisał taki komentarz: „Trzeba otworzyć drukarnię. To dobry biznes podobno. Duch sportu zdechł. A tor wyśmienity. The best”.

W Grudziądzu walkowera nie było, ale taki werdykt – na korzyść Stali – orzeczono po nierozegranym meczu w Częstochowie. Tam Włókniarz przesadził z przygotowaniem toru, który nie był gotowy do ścigania. Zanim jednak przyznano gorzowianom zwycięstwo walkowerem, Marek Grzyb tak pisał na Facebooku: „Mamy katastrofę wizerunkową. Czy naprawdę deszcz przeszkodził w przygotowaniu toru? Czy może inne „cele” w Częstochowie przeszkodziły w sportowej rywalizacji? Mówię dość! Brak szacunku dla kibiców i zawodników powoduje, że „najlepszą ligą świata” jesteśmy tylko z nazwy”.

- Z werdyktem KOL nie będę dyskutować. Biorę to na klatę – tak prezes Stali na łamach Sportowych Faktów skomentował karę, jaka została na niego nałożona.