Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Druhowie z OSP Górzyca się cieszą. Będą mieli wymarzoną remizę. Właśnie trwa budowa

Jakub Pikulik
Jakub Pikulik
Wideo
od 16 lat
Dzięki pieniądzom z Polskiego Ładu w Górzycy będzie nowa remiza dla tutejszych strażaków ochotników. Druhowie czekają jeszcze na nowy wóz, bo wysłużony star z lat 80. wymaga już wymiany.

Ochotnicza Straż Pożarna w Górzycy jest włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. W 2022 roku obchodziła 75-lecie istnienia jednostki. OSP Górzyca ma 41 członków, z których połowa jest uprawniona do wyjazdu na akcje. Tutejsi druhowie na nudę nie narzekają. Rocznie mają od 70 do 100 wyjazdów do różnego rodzaju zdarzeń. Są to np. pożary łąk, lasów, poważniejsze pożary budynków, czy wypadki drogowe. Przez Górzycę przebiega ruchliwa i dość niebezpieczna droga krajowa nr 31, więc wyszkolenie w ratownictwie drogowym jest w tym przypadku nieocenione. Różnego rodzaju pożary to około 30 proc. wszystkich akcji, w których biorą udział ochotnicy z Górzycy.

Nowa remiza dla OSP Górzyca

Ochotnicy z Górzycy od lat czekali na nową remizę. Udało się i właśnie trwa jej budowa, a w zasadzie rozbudowa i gruntowna przebudowa dotychczasowego budynku. Nowa siedziba będzie większa, bardziej funkcjonalna i nowoczesna. – Inwestycja jest dofinansowana z pieniędzy z Polskiego Ładu skierowanych dla gmin popegieerowskich. Rozbudowujemy i przebudowujemy już istniejącą remizę. Inwestycja rozpoczęła się w tym roku i potrwa do 15 listopada. Wartość inwestycji to 1,6 mln zł – mówi Robert Stolarski, wójt gminy Górzyca.

Przydałby się nowy wóz dla OSP...

Do tej pory udało się wylać fundamenty pod nową jednostkę, powstały też ściany i więźba dachowa. Nowa remiza to jedno, ale trzeba jeszcze mieć czym wyjeżdżać na akcje. Obecnie OSP Górzyca dysponuje wysłużonym starem lat 80. – Jest to już pojazd znacznie wysłużony – mówi Daniel Matuszczak, naczelnik OSP w Górzycy. – Nie chcę na ten moment składać żadnych wiążących deklaracji, ale na pewno mamy w planie kupno nowego średniego samochodu gaśniczego. Szukamy możliwości dofinansowania takiego wozu – mówi wójt.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Druhowie z OSP Górzyca się cieszą. Będą mieli wymarzoną remizę. Właśnie trwa budowa - Gazeta Lubuska

Wróć na slubice.naszemiasto.pl Nasze Miasto