Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Polregio w Lubuskiem. Kiedy będzie lepiej? Nowy dyrektor ma ogromny program naprawczy do wykonania. Co już udało się zrobić?

Wideo
od 16 lat
7,7 milionów kary za m.in. odwołane i spóźnione pociągi otrzymało lubuskie Polregio za 2022 rok i pierwszy kwartał tego roku. Ruszyła realizacja planu naprawczego. To wyzwanie dla Krzysztofa Pawlaka który po dwóch latach znów pełni funkcję dyrektora Lubuskiego Zakładu Polregio w Zielonej Górze.

Polregio. Zmiana na stanowisku dyrektora lubuskiego zakładu

Pod koniec czerwca urząd marszałkowski nałożył na zakład 7,7 mln zł kar m.in. za odwołane pociągi i spóźnienia oraz niedostosowanie składów do ilości pasażerów. Kara dotyczy 2022 roku i pierwszego kwartału tego roku. 1 lipca na stanowisko dyrektora Lubuskiego Zakładu Polregio w Zielonej Górze po dwóch latach przerwy powrócił Krzysztof Pawlak. Zakładem kierował w latach 2017-2021.

– W najbliższym czasie liczymy na poprawę sytuacji, którą mamy obecnie – przyznaje dyrektor Krzysztof Pawlak. – Od 1 lipca przygotowaliśmy i wdrażamy plan naprawczy zakładu tak, aby umożliwić uruchamianie, jak największej liczby pociągów. Udało nam się pozyskać jeden skład w postaci pojazdu szynowego VT, który kursuje na odcinku Zielona Góra – Frankfurt. Uruchomiliśmy też dodatkowy skład SN82, który kursuje na odcinku Zielona Góra – Gorzów Wlkp. W ramach programu naprawczego trwają szkolenia na skład wagonowy, czyli lokomotywę z wagonem, który pozwoli zabezpieczyć rezerwę taborową na wypadek awarii i usterek.

Dyrektor dodaje, że w ramach programu naprawczego, w sierpniu dojedzie kolejny pojazd szynowy. – Ponadto intensywnie pracujemy nad rozwiązaniem poprawiającym efektywność i jakość przeprowadzanych napraw pojazdów na terenie województwa – zapowiada K. Pawlak. I dodaje, że na bieżąco o tym, co już udało się naprawić, informowany jest samorząd województwa. – Jesteśmy w stałym kontakcie z organizatorem przewozów i na bieżąco ściśle współpracujemy nad poprawą jakości oferowanych usług i reagujemy na powstałe trudności – zapewnia Pawlak.

Polregio. Biogram dyrektora

Krzysztof Pawlak ukończył Politechnikę Poznańską (Wydziału Maszyn Roboczych i Transportu, specjalność: transport szynowy) oraz Studia Podyplomowe na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie (w zakresie zarządzania projektami) i studia MBA realizowane przez Uniwersytet Gdański oraz Gdańską Fundację Kształcenia Menedżerów. Pracę zawodową rozpoczął w 2005 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Departamencie Transportu. W 2010 r. rozpoczął pracę w Przewozach Regionalnych (późniejszym POLREGIO SA), w których pełnił obowiązki Zastępcy Dyrektora ds. handlowych Wielkopolskiego Zakładu w Poznaniu, Naczelnika Wydziału Kształtowania Oferty, Dyrektora Biura Handlowego, Dyrektora Biura Eksploatacji i Przewozów. W latach 2017-2021 był Dyrektorem Lubuskiego Zakładu w Zielonej Górze. Ostatnio pracował m.in. w Centralnym Porcie Komunikacyjnym.

Polregio poinformowało, że Krzysztof Pawlak był odpowiedzialny m.in. za prowadzenie spraw handlowych zakładu, współpracę z PKP PLK SA przy przygotowaniu rozkładu jazdy, przygotowanie kompleksowego projektu przebudowy siatki połączeń. Do sukcesów zalicza się zwiększenie pracy eksploatacyjnej o 1 mln pociągokilometrów, zawarcie umowy PSC na 10 lat oraz projekt "Poczuj przygodę odkrywając Lubuskie pociągami Polregio”.

Czytaj też inne artykuły o Polregio w Lubuskiem:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Polregio w Lubuskiem. Kiedy będzie lepiej? Nowy dyrektor ma ogromny program naprawczy do wykonania. Co już udało się zrobić? - Zielona Góra Nasze Miasto

Wróć na slubice.naszemiasto.pl Nasze Miasto