Wyniki wyborów 2024 do rady powiatu tomaszowskiego w okręgach nr 1, 2, 3, 4, 5, 6
Pojawiły się oficjalne wyniki wyborów 2024 do rady powiatu tomaszowskiego w okręgach nr 1, 2, 3, 4, 5, 6 podane przez PKW. Jak głosowali mieszkańcy Twojego regionu? Poniżej prezentujemy oficjalne wyniki.
Wyniki wyborów do rady powiatu tomaszowskiego z okręgu nr 1
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- FELIŃSKI Jarosław: pozycja 1 : 3,53% (1 823 głosów)
- SKOCZYLAS Anna Krystyna: pozycja 2 : 3,53% (1 823 głosów)
- KARKOCHA Paweł: pozycja 3 : 3,53% (1 823 głosów)
- STAŃDO Ewa Dorota: pozycja 4 : 3,53% (1 823 głosów)
- MRÓWCZYŃSKI Marek: pozycja 5 : 3,53% (1 823 głosów)
- KOWALSKA Małgorzata Maria: pozycja 6 : 3,53% (1 823 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- STROJNA Iwona: pozycja 1 : 2,22% (1 147 głosów)
- PÓŁTORAK Paweł Marian: pozycja 2 : 2,22% (1 147 głosów)
- KASZUBA Cezary Adam: pozycja 3 : 2,22% (1 147 głosów)
- BIAŁKOWSKA Izabela Monika: pozycja 4 : 2,22% (1 147 głosów)
- TROCHA Jowita Klaudia: pozycja 5 : 2,22% (1 147 głosów)
- BORKOWSKI Łukasz: pozycja 6 : 2,22% (1 147 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- ŻEGOTA Sławomir Jacek: pozycja 1 : 6,1% (3 151 głosów)
- CIACH Jolanta: pozycja 2 : 6,1% (3 151 głosów)
- MORDAKA Kazimierz Marek: pozycja 3 : 6,1% (3 151 głosów)
- PIERZCHAŁA Ewa Małgorzata: pozycja 4 : 6,1% (3 151 głosów)
- HENDZELEWSKI Rafał Marek: pozycja 5 : 6,1% (3 151 głosów)
- ONDYCZ Ewelina Justyna: pozycja 6 : 6,1% (3 151 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MARCINA WITKO:
- BISKUP Krzysztof Jarosław: pozycja 1 : 3,73% (1 926 głosów)
- CHILIŃSKA Maria Jolanta: pozycja 2 : 3,73% (1 926 głosów)
- PANFIL Szymon Józef: pozycja 3 : 3,73% (1 926 głosów)
- BRZEZIŃSKA Ewa Teresa: pozycja 4 : 3,73% (1 926 głosów)
- KUKLIŃSKI Krzysztof Marian: pozycja 5 : 3,73% (1 926 głosów)
- KĘPA Agnieszka Żaneta: pozycja 6 : 3,73% (1 926 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSZYSCY RAZEM:
- ZDONEK Tomasz Robert: pozycja 1 : 1,08% (557 głosów)
- NIEWIADOMSKA Natalia: pozycja 2 : 1,08% (557 głosów)
- KOŚCISTY Filip Grzegorz: pozycja 3 : 1,08% (557 głosów)
- MAZUREK Witold Antoni: pozycja 4 : 1,08% (557 głosów)
- SMAŚ Anna Maria: pozycja 5 : 1,08% (557 głosów)
- ZDONEK Kaja Anna: pozycja 6 : 1,08% (557 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu tomaszowskiego z okręgu nr 2
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- KOCIUBIŃSKI Marek Franciszek: pozycja 1 : 3,57% (1 687 głosów)
- MĄKOLA Danuta Ewa: pozycja 2 : 3,57% (1 687 głosów)
- FAJFER Małgorzata Dorota: pozycja 3 : 3,57% (1 687 głosów)
- STYŚ Zbigniew Jan: pozycja 4 : 3,57% (1 687 głosów)
- CERAZY Aleksandra Anna: pozycja 5 : 3,57% (1 687 głosów)
- PARDEJ Krzysztof: pozycja 6 : 3,57% (1 687 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- HES Bogna Joanna: pozycja 1 : 2,31% (1 092 głosów)
- KRÓLAK Jolanta Halina: pozycja 2 : 2,31% (1 092 głosów)
- RYCHLIK Ewelina: pozycja 3 : 2,31% (1 092 głosów)
- ZIĘTARA Mateusz Szymon: pozycja 4 : 2,31% (1 092 głosów)
- LUBICKI Tadeusz: pozycja 5 : 2,31% (1 092 głosów)
- BINIEK Paweł Tomasz: pozycja 6 : 2,31% (1 092 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- ZWOLAK-PLICHTA Alicja Iwona: pozycja 1 : 4,73% (2 233 głosów)
- KOWALEWSKI Jacek Jan: pozycja 2 : 4,73% (2 233 głosów)
- GRZYWKA Włodzimierz Jan: pozycja 3 : 4,73% (2 233 głosów)
- ADAMSKA Ewa Danuta: pozycja 4 : 4,73% (2 233 głosów)
- MĘDREK Joanna: pozycja 5 : 4,73% (2 233 głosów)
- BATORSKI Krzysztof Tadeusz: pozycja 6 : 4,73% (2 233 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MARCINA WITKO:
- BĄK Wacława Helena: pozycja 1 : 4,88% (2 307 głosów)
- ŚLIWIŃSKA Izabela Beata: pozycja 2 : 4,88% (2 307 głosów)
- WILCZYŃSKA Elżbieta Małgorzata: pozycja 3 : 4,88% (2 307 głosów)
- MICHALAK Szymon Ryszard: pozycja 4 : 4,88% (2 307 głosów)
- SKRZYPCZYK Marek: pozycja 5 : 4,88% (2 307 głosów)
- KUBIAK Marek Andrzej: pozycja 6 : 4,88% (2 307 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSZYSCY RAZEM:
- KARWAS Stanisław: pozycja 1 : 1,18% (557 głosów)
- GRELA Adam Józef: pozycja 2 : 1,18% (557 głosów)
- GROCHOWALSKA Magdalena Maria: pozycja 3 : 1,18% (557 głosów)
- MROZICKI Jacek Wojciech: pozycja 4 : 1,18% (557 głosów)
- RASZDORF Zuzanna: pozycja 5 : 1,18% (557 głosów)
- ŚLIWIŃSKA Anna Maria: pozycja 6 : 1,18% (557 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu tomaszowskiego z okręgu nr 3
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- WĘGRZYNOWSKI Mariusz Tomasz: pozycja 1 : 4,7% (1 827 głosów)
- SZYNGLER Agnieszka Teresa: pozycja 2 : 4,7% (1 827 głosów)
- KSZCZOT Robert Jan: pozycja 3 : 4,7% (1 827 głosów)
- ROGULSKI Sylwester: pozycja 4 : 4,7% (1 827 głosów)
- BORYCZKA Beata Zuzanna: pozycja 5 : 4,7% (1 827 głosów)
- TARKA Dorota Emilia: pozycja 6 : 4,7% (1 827 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- ŁASKA Marta Katarzyna: pozycja 1 : 2% (776 głosów)
- BINIEK Agnieszka Zuzanna: pozycja 2 : 2% (776 głosów)
- REMISZ Piotr Krzysztof: pozycja 3 : 2% (776 głosów)
- FRAJ Daniel Waldemar: pozycja 4 : 2% (776 głosów)
- KUCHARSKI Cyprian Dawid: pozycja 5 : 2% (776 głosów)
- HUMENIUK Martyna Anna: pozycja 6 : 2% (776 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- JODŁOWSKI Michał: pozycja 1 : 5,67% (2 202 głosów)
- ŁUCZAK Paweł Przemysław: pozycja 2 : 5,67% (2 202 głosów)
- TKACZYK-SKRZOSKA Dorota: pozycja 3 : 5,67% (2 202 głosów)
- ŻÓŁKIEWSKA Jolanta Bogumiła: pozycja 4 : 5,67% (2 202 głosów)
- ŻEGOTA Cezary Grzegorz: pozycja 5 : 5,67% (2 202 głosów)
- BARDEN Dominika Agnieszka: pozycja 6 : 5,67% (2 202 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MARCINA WITKO:
- STRZĘPEK Mariusz Edward: pozycja 1 : 3,09% (1 199 głosów)
- KUKLIŃSKI Mirosław: pozycja 2 : 3,09% (1 199 głosów)
- RYBAK Wanda: pozycja 3 : 3,09% (1 199 głosów)
- GIERACH Bożena Barbara: pozycja 4 : 3,09% (1 199 głosów)
- SUDAK Iwona Bogumiła: pozycja 5 : 3,09% (1 199 głosów)
- MIGAŁA Tomasz Piotr: pozycja 6 : 3,09% (1 199 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSZYSCY RAZEM:
- PARADA Marek: pozycja 1 : 1,22% (473 głosów)
- SIWIŃSKA Anastazja Henryka: pozycja 2 : 1,22% (473 głosów)
- BŁOŃSKI Adam Eugeniusz: pozycja 3 : 1,22% (473 głosów)
- METO Dorota Ewa: pozycja 4 : 1,22% (473 głosów)
- GACEK Zbigniew Sylwester: pozycja 5 : 1,22% (473 głosów)
- DROZDOWSKA Bogumiła Aniela: pozycja 6 : 1,22% (473 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu tomaszowskiego z okręgu nr 4
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- WOJCIECHOWSKA Martyna Olga: pozycja 1 : 9,33% (3 680 głosów)
- OLKIEWICZ Marek Henryk: pozycja 2 : 9,33% (3 680 głosów)
- BŁOCH Jarosław Aleksander: pozycja 3 : 9,33% (3 680 głosów)
- ZIELIŃSKA Anna Katarzyna: pozycja 4 : 9,33% (3 680 głosów)
- ZYCHLA Andrzej Franciszek: pozycja 5 : 9,33% (3 680 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- WOLNIEWICZ Rafał: pozycja 1 : 4,07% (1 605 głosów)
- SKIBIŃSKA Emilia Magdalena: pozycja 2 : 4,07% (1 605 głosów)
- WIŚKOWSKA Anna Maria: pozycja 3 : 4,07% (1 605 głosów)
- STACHECKA Agnieszka Magdalena: pozycja 4 : 4,07% (1 605 głosów)
- PIWOWARSKI Paweł Franciszek: pozycja 5 : 4,07% (1 605 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- GRZELCZAK Marcin Przemysław: pozycja 1 : 3,73% (1 470 głosów)
- MILCZAREK Anna Elżbieta: pozycja 2 : 3,73% (1 470 głosów)
- POLITOWSKI Jacek Piotr: pozycja 3 : 3,73% (1 470 głosów)
- STACIWA Marta Klaudia: pozycja 4 : 3,73% (1 470 głosów)
- SKIBIŃSKI Sylwester: pozycja 5 : 3,73% (1 470 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MARCINA WITKO:
- KARP Adelajda Irena: pozycja 1 : 0,57% (224 głosów)
- WALASIK Justyna Izabela: pozycja 2 : 0,57% (224 głosów)
- WARCZYK Katarzyna Anna: pozycja 3 : 0,57% (224 głosów)
- WALASIK Piotr Jan: pozycja 4 : 0,57% (224 głosów)
- BISKUP Szymon Jan: pozycja 5 : 0,57% (224 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSZYSCY RAZEM:
- SZMIGIEL Jarosław Paweł: pozycja 1 : 2,3% (908 głosów)
- BŁOCH Leszek Józef: pozycja 2 : 2,3% (908 głosów)
- JAROS Justyna: pozycja 3 : 2,3% (908 głosów)
- MICHALSKI Marcin Paweł: pozycja 4 : 2,3% (908 głosów)
- KRUZ Adrianna Magdalena: pozycja 5 : 2,3% (908 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu tomaszowskiego z okręgu nr 5
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- JUSTYNA Włodzimierz: pozycja 1 : 5,48% (2 945 głosów)
- KARP Adam Jan: pozycja 2 : 5,48% (2 945 głosów)
- ROBAK Małgorzata Beata: pozycja 3 : 5,48% (2 945 głosów)
- BUKOWSKA Aneta Maria: pozycja 4 : 5,48% (2 945 głosów)
- REJBICZ Tomasz: pozycja 5 : 5,48% (2 945 głosów)
- SOCHA Paulina: pozycja 6 : 5,48% (2 945 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- KRÓL Edmund Grzegorz: pozycja 1 : 2,39% (1 284 głosów)
- KUCHARSKA Marta: pozycja 2 : 2,39% (1 284 głosów)
- AMRÓZ Marcin: pozycja 3 : 2,39% (1 284 głosów)
- PIETRUCZUK Agata: pozycja 4 : 2,39% (1 284 głosów)
- WILKOWIECKI Janusz Zdzisław: pozycja 5 : 2,39% (1 284 głosów)
- ROBAK Barbara Danuta: pozycja 6 : 2,39% (1 284 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- JACKOW Lidia Małgorzata: pozycja 1 : 3,12% (1 675 głosów)
- MAJ Radosław Adam: pozycja 2 : 3,12% (1 675 głosów)
- LESZCZYŃSKI Marek Andrzej: pozycja 3 : 3,12% (1 675 głosów)
- LATOCHA Patryk Szymon: pozycja 4 : 3,12% (1 675 głosów)
- KOTOWSKA Magdalena: pozycja 5 : 3,12% (1 675 głosów)
- DROZDOWSKA Anna: pozycja 6 : 3,12% (1 675 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MARCINA WITKO:
- ŁUSZCZ-KRAWCZYK Iwona Katarzyna: pozycja 1 : 2,41% (1 296 głosów)
- DZIUBAŁTOSKA Anna Bogusława: pozycja 2 : 2,41% (1 296 głosów)
- MARCZEWSKA-ADAMIEC Agnieszka Stanisława: pozycja 3 : 2,41% (1 296 głosów)
- SOBOLEWSKI Marcin Stanisław: pozycja 4 : 2,41% (1 296 głosów)
- KUC Czesław Maciej: pozycja 5 : 2,41% (1 296 głosów)
- FIJAŁKOWSKI Waldemar: pozycja 6 : 2,41% (1 296 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSZYSCY RAZEM:
- KARWAT Leon Eugeniusz: pozycja 1 : 3,26% (1 750 głosów)
- WYPYCH Krzysztof Antoni: pozycja 2 : 3,26% (1 750 głosów)
- KWIATEK Agnieszka Joanna: pozycja 3 : 3,26% (1 750 głosów)
- WOJTASZEK Melania Małgorzata: pozycja 4 : 3,26% (1 750 głosów)
- LULA Tomasz Antoni: pozycja 5 : 3,26% (1 750 głosów)
- PIECHNA Agnieszka Monika: pozycja 6 : 3,26% (1 750 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu tomaszowskiego z okręgu nr 6
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- ŁOJSZCZYK Elżbieta Mariona: pozycja 1 : 6,03% (3 002 głosów)
- SOWIK Teodora Barbara: pozycja 2 : 6,03% (3 002 głosów)
- KRUŚ Sławomir: pozycja 3 : 6,03% (3 002 głosów)
- LEWANDOWSKA Ewa Barbara: pozycja 4 : 6,03% (3 002 głosów)
- KOTYNIA Hubert Dominik: pozycja 5 : 6,03% (3 002 głosów)
- GOSKA Szczepan Waldemar: pozycja 6 : 6,03% (3 002 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- KOWALCZYK Dariusz Anatol: pozycja 1 : 4,72% (2 348 głosów)
- KOZIARSKI Bogumił: pozycja 2 : 4,72% (2 348 głosów)
- JAGIEŁŁO Agnieszka: pozycja 3 : 4,72% (2 348 głosów)
- PICHOLA Natalia Milena: pozycja 4 : 4,72% (2 348 głosów)
- STAROŃSKA Wioletta Jolanta: pozycja 5 : 4,72% (2 348 głosów)
- SKONECZNY Tadeusz: pozycja 6 : 4,72% (2 348 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- JÓŹWIK Andrzej: pozycja 1 : 1,43% (713 głosów)
- TOKARSKA Elżbieta Gabriela: pozycja 2 : 1,43% (713 głosów)
- PECYNA Maria: pozycja 3 : 1,43% (713 głosów)
- BEDNAREK Kacper: pozycja 4 : 1,43% (713 głosów)
- TRZONEK Karolina: pozycja 5 : 1,43% (713 głosów)
- JANOWSKI Andrzej: pozycja 6 : 1,43% (713 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MARCINA WITKO:
- BERNACIAK Marcin: pozycja 1 : 1,96% (978 głosów)
- DEREŃ Mateusz Marcin: pozycja 2 : 1,96% (978 głosów)
- PASIK Justyna: pozycja 3 : 1,96% (978 głosów)
- PICHOLA Alina Barbara: pozycja 4 : 1,96% (978 głosów)
- SYPKA Patrycja Magdalena: pozycja 5 : 1,96% (978 głosów)
- GOGÓL Krzysztof: pozycja 6 : 1,96% (978 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSZYSCY RAZEM:
- KAGANKIEWICZ Piotr Waldemar: pozycja 1 : 2,52% (1 257 głosów)
- PAKUŁA Roman: pozycja 2 : 2,52% (1 257 głosów)
- KAŹMIERSKA Katarzyna: pozycja 3 : 2,52% (1 257 głosów)
- RADZIMIERSKA Ewa Maria: pozycja 4 : 2,52% (1 257 głosów)
- MINIAK Mirosław: pozycja 5 : 2,52% (1 257 głosów)
- CYNIAK Małgorzata: pozycja 6 : 2,52% (1 257 głosów)
Dane pochodzą z Państwowej Komisji Wyborczej i mogą podlegać aktualizacji. Wszelkie błędy należy zgłaszać bezpośrednio do PKW.
Może Cię zainteresować
W jaki sposób wybierani są radni powiatu?
Podczas wyborów do rady powiatu w każdym okręgu wyborczym wybiera się od 3 do 10 radnych. Okręgiem wyborczym jest jedna gmina.
W powiatach ustala się okręgi wielomandatowe. Głosy przelicza się za pomocą specjalnej metody polegającej na tym, że zbiera się wyniki uzyskane przez komitety, a następnie dzieli przez kolejne liczby naturalne. Komitet, uzyskujący pierwszy najwyższy wynik dostaje pierwszy mandat, drugi najwyższy wynik – drugi mandat itd.
W podziale głosów mogą brać udział tylko te komitety, które zdobyły powyżej 5 proc. głosów.
Może Cię zainteresować
Odszedł Janusz Rewiński
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?