MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Uwaga mieszkańcy Słubic i okolic. Zabraknie wody w kranach!

(b)
Wideo
od 16 lat
Mieszkańcy Słubic, Kunowic, Nowego Lubusza, Kolonii Nowy Lubusz i Pławidła powinni przygotować się na brak wody w kranach w nocy ze środy na czwartek. Powodem wstrzymania dostaw wody jest konieczność usunięcia dużej awarii sieci wodociągowej.

Zakręcą wodę w nocy

Przerwa w dostawie wody dla odbiorców ze Słubic, Kunowic, Nowego Lubusza, Kolonii Nowy Lubusz i Pławidła została zaplanowana na noc ze środy na czwartek (17/18 kwietnia) od godz. 22.00 do 4.00. Prace naprawcze są prowadzone w porze nocnej, żeby zminimalizować uciążliwości dla odbiorców wody.

Zakład Usług Wodno-Ściekowych w Słubicach zastrzega, że termin ten jest orientacyjny i ze względu na zakres niezbędnych do wykonania prac, może ulec zmianie.

Poważna awaria magistrali wodociągowej

Powodem wstrzymania dostaw wody do Słubic i kilku innych miejscowości jest konieczność usunięcia dużej awarii magistrali wodociągowej , która miała miejsce w okolicach ul. Transportowej w Słubicach.

- Ekipa remontowa będzie musiała wykonać wykopy, aby dokładnie zlokalizować miejsce uszkodzenia wodociągu, usunąć nadmiar wód gruntowych oraz naprawić rurociąg – wylicza Zakład Usług Wodno-Ściekowych. - Po zakończeniu prac może wystąpić krótkotrwałe obniżenie ciśnienia wody i zmiana jej barwy. Wodociąg zostanie poddany profilaktycznej dezynfekcji, co oznacza, że przez pewien czas może być wyczuwalny zapach chloru. Działanie te mają na celu zabezpieczenie dostaw wody o odpowiedniej jakości.

Jest to druga w historii słubickich wodociągów tak poważna awaria magistrali wodociągowe. Pierwsza miała miejsce 15 lat temu.

Czytaj także: Te fotoradary w Lubuskiem są postrachem kierowców. Mandaty sypią się jak konfetti!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Uwaga mieszkańcy Słubic i okolic. Zabraknie wody w kranach! - Gazeta Lubuska

Wróć na slubice.naszemiasto.pl Nasze Miasto